Profile

mostafa

mostafa mehrjo

Contact Details

mostafa

Membership Renewal Alert


Bio

گردش در روستای باغو

روستای باغو در تور کیش جزو معدود روستاهاییست که امروزه در کیش باقی مانده است و بقیه روستاها و قریه های این منطقه به کلی از بین رفته اند .در روستای باغو میتوانید با فرهنگ و زندگی روزمره بومیان کیش در قدیم آشنا شوید و از نزدیک شیوه زندگی و آداب و رسومشان را ببینید .به خصوص این گردش زمانی جذابتر خواهد شد که در روستای باغو مراسم های سنتی برقرار باشد .خاک روستای باغو بسیار بسیار حاصلخیز است به گونه ای که برای کشاورزی بر خلاف سایر مناطق جزیره مناسب بوده و اهالی روستا به دامپروری نیز مشغول هستند .با گردشی حدود دوساعت میتوانید از کل روستا ، چادرها و مسجد و خانه های روستایی بازدید داشته باشید .

مسجد ایاصوفیه

مسجد و موزه‌ ایاصوفیه در تور استانبول سفر باتو  از جاذبه های دیدنی شهر استانبول است که بازدید از آن در الویت برنامه های گردشگران قرار می گیرد . این بنای باشکوه هزاران سال قدمت دارد و در ابتدا و برای قرن ها بزرگترین کلیسا در امپراتوری رم بوده است و پس از ورود اسلام به این سرزمین به مسجد تبدیل شد .

این بنا شاهکار دوران بیزانس بوده که با روی کار آمدن عثمانیان دچار دگرگونی شد‌ه است .

مسجد و موزه ایاصوفیه در قسمت اروپایی شهر و در محله معروف سلطان احمد واقع شده است و بسیاری از بناهای تاریخی شهر را در همین منطقه خواهید دید . دسترسی به این منطقه آسان است وسایل نقلیه عمومی و مترو در نزدیکی این منطقه توقف دارند .