Profile

sevda

sevda aysheh

Contact Details

sevda

Membership Renewal Alert


Bio

باغ گیاه شناسی ملی ایران

تور کیش سفر باتو  دارای جاذبه های دیدنی متعددی است اما از میان همه آنها بازدید از باغ گیاه شناسی کیش  تجربه و خاطره ای بیاد ماندنی خواهد بود . این مجموعه بیش از بیست و پنج هکتار وسعت دارد و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های این شهر محسوب می گردد .

در باغ گیاه شناسی کیش  گونه های مختلفی از انواع گیاهان زینتی ، دارویی و نمونه های نادر ژنتیکی پرورش داده می شود و علاوه بر جنبه های تفریحی دارای جنبه های علمی نیز هست . این مجموعه از سال ۱۳۹۲ آغاز به کار نمود و هم اکنون بیش از یکصد و هشتاد نمونه گونه های مختلف گیاهی و دارویی و چهارصد نمونه ژنتیکی در آن پرورش داده می شود .

باغ گیاه شناسی در بلوار جمهوری و حد فاصل چهار راه مقدم و پل غدیر واقع شده و همه روزه پذیرای علاقمندان است .

 

منطقه زیبا و سرسبز طرقبه نیز از دیگر تفرجگاههای قدیمی شهر کیش  است که در فاصله حدودا هجده کیلومتری از شهر کیش  قرار گرفته و همانطور که گفتیم دارای رستوران ها و سفره خانه های متنوعی است و پیشنهاد می کنیم دیزی سنگی بسیار لذیذ آن را امتحان کنید . باید افزود مناطق ییلاقی طرقبه و شاندیز در فاصله کوتاهی از یکدیگر قرار دارند و اگر ماشین داشته باشید میتوانید هر دوی این مناطق را  در یک روز ببینید .

طرقبه در دامنه رشته کوه بینالود واقع شده و دارای باغ های میوه و جنگل های سرسبز است و رود خانه ای زیبا از وسط شهر می گذرد که سبب لطیف شدن آب وهوای این مناطق شده است .

بهترین زمان برای بازدید از این مناطق اواسط فصل بهار تا اواسط فصل پاییز است اما زمستان هایی پر برف و زیبا دارد . شهر طرقبه دارای تاریخ و فرهنگی بسیار کهن است و برخی آن را یکی از روستاهای توابع طوس قدیم می دانند .

در گذشته جاده قدیم کیش  به نیشابور از کنار این روستا می گذشت و همین امر سبب شد این منطقه به شهرت رسیده و رونق بگیرد . طرقبه دارای بافتی کوهستانی است و از غرب و شمال توسط کوههای بینالود و تخت رستم احاطه شده و همین امر در آب و هوای کوهستانی و سرد آن تاثیر گذار بوده است .

طرقبه در تور کیش  نیز  جاذبه های دیدنی فراوانی دارد و پیشنهاد می کنیم بازدید از فروشگاه های صنایع دستی و ادویه فروشی آن را فراموش نکنید . همچنین گشت و گذار در پارک طرقبه ( پارک پونه ) بسیار جذاب خواهد بود .

این منطقه مردمانی باسلیقه و خوش ذوق دارد که اغلب به حرفه سبد بافی ، لوح بافی ، گلدوزی و قالیبافی مشغول هستند .