Profile

parinaz

parinaz parsa

Contact Details

parinaz

Membership Renewal Alert


Bio

مسجد سلیمیه و بخش‌های مختلف آن

  مسجد سلیمیه یکی از زیباترین مساجد در کشور ترکیه  و تور ترکیه سفر باتو است که در شهر ادیرنه واقع شده و در فهرست سازمان یونسکو به ثبت رسیده است . ادیرنه شهری باستانی است که در غرب کشور ترکیه واقع شده و با کشورهای یونان و بلغارستان همسایه است . ساخت مسجد سلیمیه توسط دستان هنرمند معمار مشهور عثمانیان (میمار سینان) انجام شده و تقریبا شش سال به طول انجامید . ( از سال ۱۵۶۹ تا ۱۵۷۵ )

با ورود به داخل این بنا و از تماشای طراحی های باشکوه داخل آن به وجد خواهید آمد و همه زیبائی های آن این بنا را به یکی از شاهکارهای سینان تبدیل نمود . مناره‌های این مسجد هشتاد و دو متر ارتفاع دارند  و تقریبا از همه جای شهر ادیرنه قابل مشاهده است . در اطراف مسجد چندین مدرسه ، بازار سرپوشیده و کتابخانه وجود دارد که همگی از دیدنی ترین آثار تاریخی این شهر هستند .

 پارک ملی گورمه و مرکز صخره‌های کاپادوکیه

  به گزارش سایت تور لحظه آخری سفر باتو  این منطقه شگفت انگیز در بخش‌های مرکزی کشور ترکیه ، و در شهری به نام گورمه  Goreme   به معنای دیدن ، قرار دارد . صخره های کاپادوکیه توسط پارک ملی گورمه احاطه شده و دارای مناظری حیرت انگیز و زیباست .  صخره‌های استوانه‌ ای شکل این منطقه را دودکش‌های جن کاپادوکیه نامیده اند که هر کدام دارای اشکالی وهم انگیز است . و میتوان گفت این صخره ‌ها در واقه مجسمه‌هایی هستند که تحت تاثیر فرسایش در طی هزاران سال پدید آمده اند . گفتی است از هزاران سال پیش تا به امروز زندگی در داخل این ستون‌های سنگی ، جریان داشته و در واقع این صخره ها محل زندگی بومیان به شمار می‌رود . میتوانید چشم انداز زیبای این منطقه را با بالون و از فراز آسمان تماشا کنیدکه خود خاطره ای بیادماندنی خواهد بود .